مهدی کهن

پاسخ های ارسال شده در انجمن

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • در پاسخ به: رسانه ای شدن زندگی واقعی #348
  مهدی کهن
  مشارکت کننده

  سلام لطفا بیشتر توضیح بدید
  خیلی گنگه

  در پاسخ به: خدا در بازی چطور ممکن است؟ #347
  مهدی کهن
  مشارکت کننده

  سلام ما هم خوشحال میشیم شما شروع بفرمایید.
  🙂

  در پاسخ به: رده بندی سنی و رژیم مصرف رسانه‌ای #340
  مهدی کهن
  مشارکت کننده

  نکته ای هم که در مورد کلیپ سخنرانی استاد غفاری به ذهنم رسید این بود که آقای غفاری با یک سال تدریس سواد رسانه ای فقط تونسته بودن آثار و عواقب و پشت صحنه رسانه ها رو به نوجوانهای کلاس شون یاد بدن. مثل اینکه به به افرادی که به تازگی شروع به مصرف مواد کردن، از عواقب مصرف مواد بگیم. خب مسلما این تاثیری در ترک آنها نداره.
  در ثانی دانش آموزان کلاس ایشون در یک جامعه ای زندگی می کنند که رعایت رده بندی سنی مصرف رسانه ای جانیفتاده و هر روز دارن با بازی ها و فیلم هایی از طریق دوستان و اطرافیان شون آشنا میشن که توجهی به آسیب های اون ندارن.
  نظر من اینه که توقع استاد غفاری از اینکه با یکسال کلاس آموزش سوادرسانه ای بتونیم به نوجوان ها یاد بدیم تا مصرف رسانه ای شون رو کنترل کنن، توقع زیادیه.

  در پاسخ به: رده بندی سنی و رژیم مصرف رسانه‌ای #339
  مهدی کهن
  مشارکت کننده

  خیلی ممنون از دوستان که در این گفتگو مشارکت کردند.
  ممنون از آقای آلام بخاطر معرفی کلیپ استاد غفاری.
  موضوع این گفتگو خود بحث رده بندی و فوایدش بود. قطعا رده بندی سنی همه مشکلات رو حل نمی کنه. اما وقتی دیدم نسبت به رده بندی سنی خیلی نظر مثبتی در گفتگوها بیان نشد این گفتگو رو مطرح کردم. من یه توضیحی در مورد رده بندی بدم. رده بندی یه چیز جدیدی نیست. ما به طور طبیعی در فرهنگ خودمون رده بندی سنی رو در موارد مختلف رعایت می کنیم. مثالهای ساده اش مثل اینکه استفاده از سیگار توسط افراد زیر پانزده سال خیلی غیرمعموله و اگر ببینیم حتما منع میکنیم. یا پسربچه ها رو از یک سنی اجازه حضور در مراسم زنونه نمیدیم. یا دختربجه ها از یه سنی باید پوشش کاملی داشته باشن.
  این رده بندی ها کمک میکنه تا بطور طبیعی و بدون ایجاد چالش، خانواده ها فرزندان خودشون رو کنترل کنن. اما چون رده بندی مصرف رسانه ای موضوع جاافتاده ای نیست، استفاده از آثارش هم دور از ذهن است. این اتفاق در کشورهای دیگه افتاده و خود کودکان این فرهنگ رو رعایت میکنند.

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
عضویت در خبرنامه مرکز یادگیری میم
برای دریافت جدیدترین محتوای آموزشی و اطلاع از دوره‌های آموزشی می‌توانید در خبرنامه مرکز یادگیری میم عضو شوید.