علی رضا بابایی

پاسخ های ارسال شده در انجمن

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • در پاسخ به: خدا در بازی چطور ممکن است؟ #356
  علی رضا بابایی
  مشارکت کننده

  آیا لزومی دارد به خدا اشاره شود؟؟
  و یا جهت گیری ها و تمرکز بر المان های اصلی دین داری مثلا کافیست؟
  نظری ندارم و جهت فهم مساله این سوالات به ذهن بنده رسیده است.

  در پاسخ به: کنترل استفاده از گوشی در زندگی زناشویی #264
  علی رضا بابایی
  مشارکت کننده

  سلام
  یکی از مهترین نکاتی که به ذهنم میرسه در استفاده از شبکه های اجتماعی اختلاف تصور از لذت و تفریح در مقایسه با واقعیته! شاید اصلی ترین ضربه ای که این شبکه ها می تواند بر زندگی مشترک داشته باشد این است که تصور از تفریح و لذت را می تواند به میزان چشمگیری با واقعیت تغییر دهد… که در این حالت افراد در حالی که در حال لذت بردن هستند اما چون تصورشان در این حوزه دچار اختلال شده است نمی توانند به استفاده کامل و حس مثبت آن تفریح برسنند.

  الان تصور رایج(به عنوان مثال) از تفریح یک زن در فضای اینستاگرام احتمالا آب میوه طبیعی ورزش روزانه همراه با هزینه های جدی مثلا زمین اختصاصی تنیس یا بدمینتون، با لباس های برند و خاص… به شدت نمایش این مساله در فضای شبکه های اجتماعی پر رنگ است و این درحالیست که تفریح و حال خوش داشتن در زندگی دو نفره تنها به اینها محدود نمی شود.

  خطر دیدن(صرف مرور) این صفحات حتا میتواند منجر به تغییر آرام و ناخودآگاه تصور در این موارد می شود و به همین دلیل صحبت درباره ی همین موارد می تواند عملا منجر به هدایت مصرف در خانواده و همچنین پیشگیری از آسیب های مورد نظر گردد.

  در پاسخ به: آیا بازی اثرگذار است؟ #261
  علی رضا بابایی
  مشارکت کننده

  من در این موضوع متخصص نیستم و صرفا جلب توجه و اثرش مهم هست. کما اینکه در پیمایش های اجتماعی هم این نکته کاملا مشهوده…. حتا در گزارش های پلیس فتا هم از شیطنت های نوه ها و برداشت از کارت های پدربزرگ ها هم وجود داره که پدر بزرگ فکر میکرده کلاهبرداری شده از حسابش اما در نهایت میدید برداشت نوه جانش برای بازی های اینترنتی است!

  اما به نظرم اثر بازی هر چه به فضای اجتماعی نزدیک تر باشد پر نفوذ تر است. آموزش کنشگری در راستای هنجار های اجتماعی حتما امکان پذیر است…

  حتما یکی از اصلی ترین راه های اثرگذاری است و فکر نمیکنم اثر مهمی تولید شده باشد…

  در پاسخ به: شبکه پویا و دختر ۴ ساله‌ام! #260
  علی رضا بابایی
  مشارکت کننده

  زمانی با این پدیده مواجه شدم که برادر کوچکترم در همین سن و سال بود….
  شرایط برای ما که اینطور بود شما خسته و کم حوصله از ماجراهای کاری به منزل می رسید و حال توان و بازی با کودک را ندارید… در این شرایط یا باید او را با موبایل و کارتون از خود دور کنید و یا این که حوصله کنید و با بازی کردن های مختلف کودک خود را مشغول کنید….
  ما در این میان و خستگی که نمیتوانستیم هر روز او را به پارک و این ها ببریم… والیبال نشسته را تجربه کردیم که بسیار تجربه ی موفقی بود…. هم نشسته بود و هم واقعا برای کودک جذاب و به هیجانی و همراه جنب و جوش….
  به نظرم تجربه ی بازی فیزیکی و محیطی ناخودآگاه بچه ها را از وسایل ارتباطی و وابسته شدن به تلویزیون و تبلت و این ها را کاهش می دهد در حالی که حوصله جدی از شما می طلبد…
  تجربه ی موفقی بود….

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
عضویت در خبرنامه مرکز یادگیری میم
برای دریافت جدیدترین محتوای آموزشی و اطلاع از دوره‌های آموزشی می‌توانید در خبرنامه مرکز یادگیری میم عضو شوید.