نوجوانان و بازی‌های دیجیتال

دوره بازی
تاریخ شروع:
11 بهمن 1400
تاریخ پایان:
27 بهمن 1400
ظرفیت:
ظرفیت تکمیل شده است
هزینه:
300000 تومان
لینک کوتاه:
ثبت نام در دوره به اتمام رسیده است
طبقه‌بندی:

چرا باید در این دوره شرکت کنیم؟

در نوجوانی پایه‌های شخصیت بچه‌ها تکمیل می‌شود. کم‌کم می‌فهمند رابطه‌شان با آدم در فضای رسمی باید چگونه باشد و می‌فهمند که دیگر بقیه، آن‌ها را به چشم بچه‌های کوچک که فقط برای بقیه بامزه هستند، نمی‌بینند. نوجوانی شروع تغییر‌های مهم زندگی بچه‌ها است. تغییراتی که بیشتر از پدرومادر، به‌سبب شرایط محیطی ایجاد می‌شود. از غذا و پوشاک گرفته تا رفقا و مدرسه. همگی در تشکیل شخصیت و واکنش‌های بچه‌هایمان به تغییرات دوره نوجوانی تاثیرگذارند. اما بازی‌های آن‌ها چه نقشی در بحبوحه دوران نوجوانی دارند؟ نوجوان‌های کنونی دیگر کم‌تر بازی فیزیکی می‌کنند. همه بازی‌شان خلاصه می‌شود در دنیای دیجیتال. واقعا چه‌قدر می‌دانیم که این بازی‌ها چه تاثیری در دیدگاه بچه‌ها می‌گذارند؟ چگونه شخصیت بچه‌های ما را تغییر می‌دهند؟ اگر اشکالی در بازی‌های آن‌ها دیدیم، چگونه باید رفتار کنیم و آن‌ها را تغییر دهیم؟ چگونه با فرزندانمان تعامل کنیم که بتوانیم در مصرف رسانه‌ای آن‌ها مداخله کنیم؟
ما در این دوره قصد داریم در دو بخش اصلی، به بررسی چیستی بازی‌های دیجیتال و ویژگی‌های آن بپردازیم و بیان کنیم که این بازی‌ها چه نقشی در تربیت فرزندان ایفا می کنند و هم چنین در بخش دوم به این موضوع می‌پردازیم که برای تغییر در نحوه استفاده فرزندانمان از بازی‌های دیجیتال، چگونه باید رفتار کنیم و چه مسائلی را باید مورد توجه قرار دهیم.

 

اساتید دوره:
دکتر محسن میرمحمدصادقی(دکترای روان‌شناسی از انستیتوی علوم تربیتی دانشگاه لندن؛ عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم  شناختی و مدرس دوره‌های روان‌شناسی و مشاوره)
محسن رزاقی (بازی‌پژوه و دبیر بخش بازی‌های دیجیتال کدومو)
حسین نیک‌کامی (مدرس سواد بازی‌های رایانه‌ای)

مخاطب دوره:
همه مادران، پدران و مربیانی که با چالش بازی های دیجیتال در نوجوانان مواجه هستند.

 

زمان برگزاری دوره:
شش جلسه دو ساعته(دوازده ساعت) از یازدهم بهمن؛ دوشنبه ها و چهارشنبه ها؛ به مدت سه هفته ساعت 15 تا 17

 

نحوه برگزاری دوره:
هر جلسه شامل سه بخش ارائه استاد، پرسش و پاسخ و گفتگوهای گروهی است. همچنین میتوانید در بین جلسات، سوالات خود را در گروه های مجازی مطرح کنید تا علاوه بر هم‌فکری با دیگر شرکت‌کنندگان برای حل مسائل، از پاسخ اساتید و کارشناسان هم استفاده کنید.
جلسات در بستر «بیگ‌بلو‌باتن» برگزار می‌شود. لینک شرکت در دوره، اندکی قبل از شروع جلسه پیامک میشود.
تعامل مستمر در گروه‌ها و تالارهای گفت و گو با دیگر فراگیران امکان هم‌اندیشی و تبادل نظر در موضوعات را برای شما فراهم خواهد آورد و جمع بندی نکات توسط تسهیلگر و اساتید محترم دوره به شما برای گام برداشتن در مسیر یادگیری کمک می‌کند.

 

دوره های آموزشی بصورت مجازی برگزار خواهد شد. پس از ثبت نام اولیه، نام شما به عنوان متقاضی شرکت در دوره ثبت خواهد شد و فرآیند برگزاری دوره از طریق گروه آموزشی مجموعه میم به اطلاع شما خواهد رسید.

مشخصات شرکت کننده، مطابق بااطلاعات حساب کاربری در لیست ثبت نام متقاضیان دوره درج خواهد شد.

عضویت در خبرنامه مرکز یادگیری میم
برای دریافت جدیدترین محتوای آموزشی و اطلاع از دوره‌های آموزشی می‌توانید در خبرنامه مرکز یادگیری میم عضو شوید.